100 metrów do morza

Ośrodek położony jest zaledwie ok. 100 metrów od morza

Basen, plac zabaw

Dysponujemy m.in. placem zabaw dla dzieci, basenem, restauracją oraz klubem. Cały teren jest oświetlony i ogrodzony

dla aktywnych

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu okolica zapewnia doskonałe tereny do rowerowych i pieszych wycieczek wzdłuż wybrzeża

Przystań rybacka, wyposażona jest w wyciąg linowy. O poranku kutry są spuszczane na wody Bałtyku, po południu lub wieczorem – wciągane za pomocą wyciągarki linowej na plażę.

Szlaki turystyczne i rowerowe Ustronie Morskie jest częścią Międzynarodowego Szlaku Pieszego – E-9 (oznakowany kolorem czerwonym). Jest to fragment europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Turyści piesi z Ustronia Morskiego wędrują w dwóch kierunkach do: Gąsek (8 km) i Kołobrzegu (11 km). Dodatkowym pieszym szlakiem jest szlak zielony o długości 23 km przecinający Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo, by z powrotem trafić do Ustronia Morskiego. Ponadto Ustronie Morskie oferuje rowerowy szlak o długości 31 km oznakowany jest kolorem błękitnym i prowadzi do najstarszych dębów w Polsce. Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody naturalnej.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios, aquapark, bowling, siłownia, korty tenisowe… to tylko część atrakcji. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.gosir-ustronie-morskie.pl.

Lotnisko w Bagiczu, jest to poradzieckie lotnisko, którego częścią zarządza Aeroklub Bałtycki. W sezonie letnim organizowane są z niego loty widokowe i skoki spadochronowe.

Kołobrzeg To jedno z najbardziej malowniczym miast-uzdrowisk Pomorza Zachodniego o ponad tysiącletniej tradycji, położone po obu stronach rzeki Parsęty, znajdującej ujście w słonych wodach Bałtyku. Wśród atrakcji Kołobrzegu należy wymienić m.in. rejsy wycieczkowe/wędkarskie po Bałtyku, zabytki architektury (w tym: ratusz, bazylika konkatedralna, piękna latarnia morska, której światła rozbłysły w 1866 roku), muzea (Oręża Polskiego, minerałów), oceanarium, park linowy, molo, Galeria Sztuki Współczesnej w Ratuszu, liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno – sportowe i rozrywkowe. Warto również odwiedzić Centrum Atrakcji Wojskowych – Bastion (jest ono ukryte wśród zieleni i ma wielką kolekcję sprzętu pancernego. Pojazdy te można dotykać, zwiedzać i jeździć nimi).

Dziki Zachód (Kołobrzeg – Zieleniowe): jest to atrakcyjne miejsce dla wszystkich zainteresowanych przygodami w stylu western – miejsce, w którym można spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić saloon z kowbojskim jedzeniem, zobaczyć westernowe show, napad na bank oraz pokazy kaskaderskie. Można również m.in. udać się do wioski indiańskiej, odwiedzić indiański wigwam, posłuchać indiańskich opowieści, zobaczyć egzotyczne stroje Indian i ich barwne tańce oraz zapalić fajkę pokoju.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy: zostały założone w 1992 roku. Ich realizacja stale trwa. Aktualnie do zwiedzania dostępnych jest ok. 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne.